• a koleszterinszint csökkentésével megelőzhető a súlyos szív-érrendszeri betegségek kialakulása
  • a vizsgálat a Zuglói Egészségügyi Szolgálatban zajlik (1148 Budapest, Örs vezér tere 23.)

Ha érdekli a vizsgálat, jelentkezzen a 06-80-496 050 ingyenesen hívható zöldszámon!

H4H Program – Együtt az egészségért (potenciális alanyok részére)

Vegyen részt a kutatásban és támogassa egy személyre szabott lézer alapú diagnosztikai eszköz kifejlesztését!

A Nobel-díjas Krausz Ferenc Professzor Úr projektjének keretében küldetésünk, hogy 10 éven keresztül gyűjtsük és vizsgáljuk 15.000 személy vérplazmáját egy rendkívül érzékeny lézeres módszerrel annak érdekében, hogy egy olyan új diagnosztikai eszközt fejlesszünk ki, amellyel bizonyos betegségek molekuláris szinten felismerhetők még a tünetek megjelenése előtt.

Csatlakozzon hozzánk…

…és legyen visszatérő résztvevője programunknak. Az Ön hosszú távú elköteleződése elengedhetetlen ahhoz, hogy közösen egy egészségesebb jövőt teremtsünk.

A kutatásban való részvétel teljesen önkéntes.

Ha felkeltettük érdeklődését, és az alábbiak közül mindegyik állítás teljesül az Ön esetében, úgy kérjük, látogasson el valamelyik központunkba, melyek listáját a h4h.hu oldalon találja:

  • elmúlt 50 éves;
  • magasvérnyomás-betegségére gyógyszert szed;
  • magas a koleszterinszintje, vagy koleszterinszint-csökkentőt szed;
  • dohányzik, vagy sok éven keresztül dohányzott;
  • egészségesnek érzi magát, más komolyabb betegsége nincsen.

Előnyök az Ön számára

  • Egészségmonitorozás: figyelemmel kísérheti egészségi állapotát, a rutin laboratóriumi és egyéb kiegészítő vizsgálatok segítségével.
  • Térítés: az első mintaadás alkalmával 3.000 forint értékű térítést biztosítunk, és ez az összeg minden további mintaadás alkalmával 1.000 forinttal emelkedik.

Mi történik a kutatás során?

A vizsgálat a vérösszetevőkben bekövetkező változásokat értékeli sok éven keresztül, és összefüggéseket keres e változások és az Ön egészségi állapota között. Ezért amikor Ön felkeresi a vizsgálati központot, arra kérik majd, hogy töltsön ki egy kérdőívet az egészségi állapotára vonatkozóan, illetve vizsgálatokat fognak végezni az egészségi állapotának felmérésére: meghatározzák a testösszetételét (testösszetétel-elemzés, haskörfogat és BMI meghatározás), megmérik a vérnyomását, készítenek egy nyugalmi EKG-t, valamint vér- és vizeletmintát vesznek laboratóriumi vizsgálatokhoz. Ezen felül vérmintát vesznek az ú.n. „molekuláris ujjlenyomatának” vizsgálatához is, mely a vérösszetevők új, nagy felbontású elemzését jelenti.

Az első 4 alkalommal havi rendszerességgel lesz szükség a vizsgálati centrumhoz látogatnia az ellenőrző vizsgálatok, illetve a mintavétel (vérvétel) céljából.

A negyedik látogatást követően részletes orvosi vizsgálatot szerveznek az Ön számára, mely további képalkotó vizsgálatokkal egészül ki. Alacsony dózisú mellkas CT és koszorúér vizsgálat történik majd, hogy kizárják a daganatos megbetegedéseket, és pontosítsák az Ön szív-érrendszeri betegségre vonatkozó kockázati besorolását.

Az ötödik alkalomra, illetve minden további látogatására évente fog sor kerülni. Ezen alkalmak során megismétlik az első látogatás során megtörtént vizsgálatokat.

Végezetül, 5 évvel a korábbi részletes vizsgálatot követően megismétlik azt azonos részletességgel.

További részletekért látogasson el a www.h4h.hu honlapra.

A kutatást a Molekuláris- Ujjlenyomat Kutató Központ szoros együttműködésben végzi a Ludwig-Maximilians-Universität
Münchennel és a Max-Planck Kvantumoptikai Intézettel.

Ha érdekli a vizsgálat, jelentkezzen a 06-80-496 050 ingyenesen hívható zöldszámon!

  • a betegség aktív szakaszában lévő betegek számára (ízületi panaszok)
  • 3 aktív kutatásunk zajlik ezen a területen, melyek révén a legmodernebb biológiai terápiákhoz jutnak hozzá a betegek
  • a vizsgálatok a Qualiclinic rendelőjében zajlanak (III. kerület, Dereglye utca 5/B. 1. emelet 2. ajtó)

Ha érdekli a vizsgálat, jelentkezzen a 06-80-496 050 ingyenesen hívható zöldszámon!

  • a betegség aktív szakaszában lévő betegek számára (ízületi / szem / bőr stb. tünetek)
  • a betegek új, modern biológiai terápiákhoz jutnak hozzá
  • a vizsgálat a Qualiclinic rendelőjében zajlik (III. kerület, Dereglye utca 5/B. 1. emelet 2. ajtó)

Ha érdekli a vizsgálat, jelentkezzen a 06-80-496 050 ingyenesen hívható zöldszámon!

  • hagyományos (pl: methotrexát) kezelésben részesülő középsúlyos és súlyos RA-ban szenvedő betegek részére
  • 3 aktív kutatásunk zajlik ezen a területen, melyek révén a legmodernebb biológiai terápiákhoz jutnak hozzá a betegek
  • a vizsgálatok a Qualiclinic rendelőjében zajlanak (III. kerület, Dereglye utca 5/B. 1. emelet 2. ajtó)

Ha érdekli a vizsgálat, jelentkezzen a 06-80-496 050 ingyenesen hívható zöldszámon!

  • migrénben szenvedő betegek számára, a migrénes roham kezelésére
  • a legmodernebb gyógyszercsoportba tartozó, szájon át alkalmazható kezelés
  • a kutatás a világ 15 országában zajlik, 1.300 beteg részvételével
  • a vizsgálat a CSC rendelőjében zajlik, az RMC Clinics területén (Rózsakert Bevásárlóközpont, 1026 Budapest, Gábor Áron út 74-78., 3. emelet)

Ha érdekli a vizsgálat, jelentkezzen a 06-80-496 050 ingyenesen hívható zöldszámon!

  • 50 évnél idősebb betegek számára
  • legalább 3 hónapja fennálló térdízületi fájdalom esetén
  • a vizsgálat a Qualiclinic rendelőjében zajlik (III. kerület, Dereglye utca 5/B. 1. emelet 2. ajtó)

Ha érdekli a vizsgálat, jelentkezzen a 06-80-496 050 ingyenesen hívható zöldszámon!

Mi a klinikai vizsgálat?

A klinikai vizsgálat olyan emberen végzett orvostudományi kutatás, amelynek célja egy gyógyításra szánt, fejlesztés alatt álló hatóanyag (vagy orvostechnikai eszköz) tulajdonságainak, hatásainak, illetve az általa kiváltott nem kívánatos hatásoknak a feltárása, megismerése. A gyógyításra szánt hatóanyag lehet már jól ismert, kereskedelmi forgalomban lévő készítmény is, ez esetben vagy egy új terápiás területen szeretnék megvizsgálni a biztonságosságát és hatékonyságát vagy újfajta formában válhatna elérhetővé a betegek számára, ha a vizsgálatok igazolják, hogy az elképzelés a betegek javát szolgálja.

A Klinikai vizsgálatok fázisai:

I. fázis: a vizsgálati készítmény tolerálhatóságának, biztonságosságának vizsgálata egészséges önkénteseken
II. fázis: a vizsgálati készítményt adott betegségben vizsgálják kisebb számú betegen; célja a hatásosság igazolása, a dózis-hatás összefüggés megállapítása és az optimális terápiás dózis meghatározása
III. fázis: a vizsgálati készítmény hatásosságának, biztonságosságának és tolerálhatóságának igazolása nagyobb számú betegen, kontrollált, randomizált, összehasonlító vizsgálati elrendezésű vizsgálatban
IV. fázisú vizsgálat: a forgalomba hozatali engedéllyel rendelkező vizsgálati készítményt az alkalmazási előírásnak megfelelően felhasználó vizsgálat, melynek célja az előny/kockázat arány, a biztonságosság és tolerálhatóság további vizsgálata

Mik a klinikai vizsgálatok előnyei?

A klinikai vizsgálatok minden gyógyszer törzskönyvezéséhez elengedhetetlen vizsgálatok, így akik részt vesznek benne, azok mindenképpen hozzájárulnak a tudomány és az egészségügy előre haladásához.

Emellett a résztvevő betegek profitálhatnak először az új terápia pozitív hatásaiból – a klinikai vizsgálatok megkezdését követően általában éveket kell várni az adott hatóanyag forgalomba hozataláig.

A vizsgálathoz való csatlakozáskor minden előnyt és kockázatot érdemes mérlegelni, és az alapján dönteni, hogy a fennálló kockázatok megérik-e a belépést a vizsgálatba.

 

Szűrések fontossága

A szűrővizsgálatok fontosságát nem lehet elégszer hangsúlyozni, hiszen számos betegségnél a korai felismerés és az időben elkezdett kezelés életmentő lehet. A kor előre haladtával egyre több vizsgálatra érdemes különböző időközönként elmenni.

Akinek a családjában fordult elő komoly betegség, egyes vizsgálatok, szűrések nekik hatványozottabban javasoltak. Nagyon fontos, hogy figyeljünk önmagunkra: ha bármilyen egészségügyi elváltozást tapasztal, ne várjon, hanem forduljon azonnal orvoshoz.

 

Őszintén a klinikai vizsgálatokról

Miért jó ez nekem?

Ingyenes

A klinikai vizsgálatokban a részvétel a beteg számára teljesen ingyenes. Valamennyi szakorvosi vizsgálatot, vizsgálati kezelést, laboratóriumi vizsgálatot térítésmentesen biztosítjuk a betegeink számára. Még a drága képalkotó vizsgálatokat, mint a CT vagy MRI is a vizsgálat megbízója finanszírozza, a betegnek nem kerül pénzbe.

Sok vizsgálatban még költségtérítést is kapnak a betegek, a vizsgálattal kapcsolatos utazási és egyéb költségeik megtérítésére.

Modern terápia

A klinikai vizsgálatban a betegek a legmodernebb terápiában részesülhetnek. Ezekhez a gyógyszerekhez sok esetben egyéb módon nem juthat hozzá a beteg, mert még nem törzskönyvezték, vagy nincs rajta támogatás, ezért nagyon drága. A klinikai vizsgálatban való részvétel megoldást jelenthet olyan betegek számára, akiknek a jelenlegi kezelése nem elég hatékony. Az új terápia akár sok éves küzdelemre jelenthet megoldást.

Gondos orvosi felügyelet

A klinikai vizsgálatokban részt vevő betegek mindig szoros orvosi felügyelet alatt állnak. Egészségi állapotukat rendszeresen ellenőrzik orvosi és laboratóriumi vizsgálatokkal. A kutatásokban képalkotó vizsgálatokat is végeznek, itt nem kell hónapokat várni a CT vagy MRI időpontra.

Rajtam fognak kísérletezni?

Igen, és nem.

Vannak olyan vizsgálatok, amelyekben már jól ismert gyógyszerek hatásáról kell adatokat gyűjteni, ilyenkor a szokásos kezelést kapja a beteg, csak adatokat gyűjtünk róla.

Ugyanakkor tény, hogy a vizsgálatok nagyobb részében új kezelést alkalmazunk a betegeken, hiszen csak így lehet új gyógyszereket fejleszteni. Ugyanakkor, kivétel nélkül minden egyes vizsgálat megfelel az alábbi elvárásoknak:

  • A betegeket mindenről pontosan tájékoztatjuk, beleértve a lehetséges kockázatokat, az összes rájuk váró esetleges kellemetlenséggel együtt. Minden felmerülő kérdésére válaszolunk. Csak akkor lépünk tovább, ha a beteg ezek tudatában is beleegyezik a vizsgálatban való részvételbe. És ezt a beleegyezést is bármikor visszavonhatja, ha később kényelmetlenül érzi magát. Semmi olyan nem történik, amiről nem tud, vagy nem egyezett bele.
  • A vizsgálati gyógyszerről már rengeteg adatot gyűjtöttek, mire az eljut odáig, hogy nálunk is hozzájuthatnak a betegek. Laboratóriumi és állatvizsgálatokat, illetve más embereken végzett klinikai vizsgálatokat is elvégeztek (több száz, vagy akár több ezer fő részvételével), és értékelték az azokból gyűjtött adatokat, hogy minél több információ legyen a vizsgálati gyógyszerről. Ezek közül mindig a legfontosabb a betegbiztonság.
  • A magyar gyógyszerhatóság (NNGYK) és az Egészségügyi Tudományos Tanács etikai bizottsága alaposan átnézte és értékelte a vizsgálati tervet és a vizsgálati kezelést – kiemelten figyelve a betegek biztonságára. Csak az ő jóváhagyásukkal lehet klinikai vizsgálatot végezni.
  • A betegek biztonságát a vizsgálóhelyi személyzet és a gyógyszerfejlesztő cég munkatársai folyamatosan ellenőrzik.

Placebo kontroll?

Mi az a placebo?

A klinikai vizsgálatokban gyakran használnak „placebo”-t. Ez tulajdonképpen hatóanyag nélküli gyógyszer, ami pontosan ugyanúgy néz ki, mint az aktív gyógyszer, de nem tartalmaz hatóanyagot.

Miért használnak placebot a klinikai vizsgálatokban?

Lelki- és akár egészségi állapotunkat is jelentősen befolyásolja az, hogy mit gondolunk a kapott kezelésről. Ha azt jónak, hatékonynak gondoljuk, sokszor máris sokkal jobban érezzük magunkat. Ezt hívják placebo-hatásnak. Amikor egy új gyógyszert fejlesztenek, nagyon fontos, hogy ezt ki tudják küszöbölni: éppen ezért fontos, hogy a hatóanyagot összehasonlítsuk a placebo kezeléssel.

Mit jelent, ha én placebot kapok?

Ha a vizsgálatban placebo kezelést alkalmaznak, bizony előfordulhat, hogy Ön is ezt a kezelést kapja. Ráadásul a legtöbb esetben nem fogjuk tudni, hogy milyen kezelést kap (hiszen így lehet a placebo hatást kiküszöbölni). Azt pontosan tudni fogja, hogy mennyi az esélye annak, hogy placebo kezelést kap. Sok esetben nagyobb valószínűséggel kap hatóanyagot, mint placebot.

Nincs olyan klinikai vizsgálat, amelyben kezelés nélkül maradna a beteg. Minden vizsgálatban a betegek egészsége és jóléte a legfontosabb. Sok esetben a szokásos kezelés mellett kapják a vizsgálati gyógyszert. Más esetekben olyan kiegészítő kezelést biztosítunk a betegek számára, amit akkor vehetnek be, ha úgy érzik, hogy nem megfelelő a vizsgálati kezelés hatása.

A vizsgálóorvos minden esetben szorosan felügyeli a beteg állapotát, és ha ez indokolt, azonnal felfüggeszti a vizsgálatban való részvételét és terápiát vált.

Skizofrénia

A“szkizofrénia” szó görög eredetű, lefordítva „hasadt elmé”-t jelent. Ebből eredhet az a téves elképzelés, miszerint a betegségben szenvedő egyén „tudathasadással” küzd vagy ”többszörös személyiséggel” rendelkezik. Valójában a skizofrénia egy spektrumbetegség, azaz különböző súlyosságú és változatos tünetekkel járó betegségcsoportok összességét jelöli.

Egy olyan ritka és súlyos mentális zavar, mely globálisan a lakosság hozzávetőlegesen 1 %-át érinti. Kialakulásában genetikai és környezeti tényezők (pl. droghasználat) egyaránt szerepet játszanak.

A betegség tünetei összetett képet mutatnak, a szakirodalom alapján megnyilvánulhatnak: a gondolkodásban, az érzékelésben, a figyelem szabályozásában, az érzelmi-akarati életben, ezáltal az általános viselkedésben.

A hosszútávú –már a tünetek megjelenésekor megkezdett- gyógyszeres kezelés és pszichoterápia kombinációja az alapja a tartós felépülésnek. Az esetek egy részében akár teljes gyógyulás is elérhető, vagy a tünetek jelentős mértékben csökkenthetők.

Magas vérnyomás (Hipertónia)

Hazánk a hipertóniában (magas vérnyomásban) szenvedők arányát tekintve európai viszonylatban az elsők között áll. A magas vérnyomást csendes gyilkosnak is nevezik: ugyan számos jellegzetes tünetet produkál, amelyek miatt nem feltétlenül fordulunk orvoshoz, azonban tartós fennállása az érrendszert és számos szervet (szív, vese, agy) érintő kóros elváltozásokat okozhat.

Mit értünk hipertónia alatt?
A szisztémás artériás vérnyomás kóros mértékű emelkedését.
Általánosan elfogadott szakmai szabályok alapján felnőtt emberben normálisnak tekinthető a 140/90 Hgmm-t meg nem haladó vérnyomás (ülő helyzetben, szívmagasságban lévő mandzsetta és vérnyomásmérő esetén). Bármelyik érték magasabb ennél, hipertóniáról, azaz magas vérnyomásról beszélünk.

Gyógyítható?
Teljes gyógyulás csak azoknál a hipertónia formáknál várható, amelyek különböző betegségek kísérőtüneteként jelennek meg (szekunder hipertóniák), vagyis, ha az alapbetegség megszüntethető, vagy orvosi beavatkozással (például műtéttel) korrigálható.
Az esetek jelentős részében azonban a betegség lényege maga az emelkedett vérnyomás (primer hipertónia). Ennek hátterében szervezetünk (pl. hormonális vagy idegrendszeri) szabályozó folyamatainak zavara állhat. Ez utóbbi esetben az életmód (pl. rendszeres fizikai aktivitás, stresszkezelés) és az étrend szabályozásával (pl. alacsony koleszterint-tartalmú ételek fogyasztása), a dohányzás elhagyásával, valamint az orvos által beállított gyógyszeres kezeléssel lehet a kóros vérnyomásemelkedést tartósan szabályozni.

Amit fontos tudnia a vérnyomáscsökkentő gyógyszerekről:
Míg bizonyos hatóanyagok (pl. ramipril, amlodipin, valzartán) kedvező szabályozó hatása akkor érvényesül, ha rendszeres időközönként (általában napi gyakorisággal, azonos időpontban/-okban) történik a szedésük, úgy másokat (pl. kaptopril) alapvetően vérnyomáskiugrás esetén szabad alkalmazni. Az eltérő alkalmazás (pl. rendszeresen szedendő gyógyszer csak alkalmanként való bevétele, vagy fordítva) további vérnyomásszabályozási problémákat okozhat!! Ezért a gyógyszer kedvező hatásának eléréséhez minden esetben kövesse szakember utasítását! A gyógyszeres kezelés kezdetén kifejezetten és azt követően is, a vérnyomás rendszeres önellenőrzése javasolt!

Szív-érrendszerünk egészségének fontosságát igazolja, hogy bár széles a klinikai gyakorlatban elérhető hatóanyagok skálájának spektruma, mégis számos további kutatás zajlik e szervrendszerünkkel kapcsolatos megbetegedések kockázatait csökkentő új gyógyszerek fejlesztésére.

Ahogy fontos a már kialakult magas vérnyomás betegség kezelése, úgy nem lehet elégszer hangsúlyozni a szív-érrendszert érintő betegségek kockázatát növelő magas koleszterinszint megelőzését, kezelését sem.

Jelenleg is zajló gyógyszerprogramunkban magas koleszterinszintű, hipertóniás önkénteseket keresünk a szív-érrendszeri szövődmények kialakulásának megelőzését célzó hatóanyag fejlesztéséhez.

Vigyázzon egészségére!

Jelentkezés

Bejelentkezés: 06 80 496 050

 Kérem, hívjon minket a 06 80 496 050 zöldszámon vagy írjon nekünk a info@qclinic.hu címre.

Betegjogi képviselőnk

MUNK JULIANNA

TELEFONSZÁMA: 06/20-4899-520
melyen elérhető hétfőtől-csütörtökig 08:00 – 16:30 óra között, pénteken 08:00 – 14:00 óra között
E-MAIL CÍME: julianna.munk@ijb.emmi.gov.hu
FOGADÓÓRA IDŐPONTJA: telefonon előre egyeztetett időpontban
FOGADÓÓRA HELYE: ORFI Ápolási Igazgatóság (Frankel Leó út 25-29.)

A JOGVÉDELMI KÉPVISELŐ AZ INTEGRÁLT JOGVÉDELMI SZOLGÁLAT (IJSZ) MUNKATÁRSA,
AZ EGÉSZSÉGÜGYI INTÉZMÉNYTŐL FÜGGETLEN SZEMÉLY

Adatvédelmi tisztviselőnk

Adatvédelmi felelős a klinikai vizsgálóhelyen: Dr. István Boglárka
Az adatvédelmi felelős vagy a kapcsolattartó e-mail címe:
boglarka.istvan@qclinic.hu